WYPOŻYCZALNIA CHOINEK VOLVO

ODDAJ NATURZE TO, CO DO NIEJ NALEŻY

Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad 6 mln choinek.

Każde ścięte drzewo to mniej tlenu i więcej dwutlenku węgla. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby stała się bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Ścięta choinka musi natomiast zostać zutylizowana, co również wpływa negatywnie na środowisko.

Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może znów trafić do naszego domu już za rok.

JAK WYPOŻYCZYĆ CHOINKĘ

1.

Choinkę będzie można wypożyczyć w dniach 19–23 grudnia lub do wyczerpania zapasu drzewek u danego dealera.

2.

W tych dniach przyjdź do Autoryzowanego Dealera Volvo.

3.

Wypożycz choinkę i wnieś 55 zł opłaty bezzwrotnej.

4.

Po świętach przynieś choinkę z powrotem. Możesz to zrobić do 8 stycznia.

JAK DBAĆ O CHOINKĘ

1.

Drzewko powinno stać jak najdalej od kaloryfera i nie może stać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze.

2.

Choinka będzie u Ciebie przez dwa tygodnie. W tym czasie pamiętaj o podlaniu jej jedynie czterokrotnie, za każdym razem w taki sposób, aby woda wypłynęła z doniczki i wypełniła podstawę.

3.

Nie pokrywaj choinki nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem.

4.

Wybierając ozdoby, zdecyduj się na delikatne, ekologiczne dekoracje.

5.

Nie odcinaj korzeni, gałęzi, igieł ani pędów.

ZOBACZ, CO JUŻ ZROBILIŚMY W RAMACH WYPOŻYCZALNI CHOINEK VOLVO

Volvo Car Poland wraz z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych posadziło ponad hektar nowych drzewek w Nadleśnictwie Cewice.


To obszar dotknięty w 2017 roku huraganem stulecia. Teraz dzięki Państwa zaangażowaniu w akcję Wypożyczalni Choinek Volvo 2018 rośnie tam zupełnie nowy las. Na powierzchni hektara zasadziliśmy ponad 7000 drzew!

W 2020 roku zobowiązujemy się zasadzić 10 drzewek za każdą wypożyczoną przez Was choinkę. Łącznie to aż 12 000 sadzonek!

Najlepsze rozwiązanie

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko natomiast musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może trafić do naszego domu już za rok.

Volvo i ekologia

W Volvo zależy nam na bezpieczeństwie ludzi i środowiska. Troszczymy się o nie m.in. poprzez redukcję emisji spalin. Już teraz oferujemy nowe hybrydy typu plug-in, a od przyszłego roku w ofercie znajdzie się pierwszy w pełni elektryczny model Volvo. W następnych latach będziemy wdrażać kolejne rozwiązania, by zadbać o klimat. Chcemy produkować wyłącznie samochody niskoemisyjne, gwarantując jednocześnie wrażenia z jazdy oraz wydajność na najwyższym poziomie i w zgodzie ze środowiskiem.

Innowacje Volvo

Volvo XC40 Recharge to kolejny krok w realizacji naszych celów ekologicznych. Ten model to połączenie oryginalnego stylu i inteligentnego zmysłu praktycznego. Z pełną baterią XC40 Recharge może przejechać ponad 400 km, prędkość 100 km/h osiąga w mniej niż 5 sekund, a naładowanie samochodu do 80% zajmuje jedynie 40 minut. Zrównoważona jazda nie będzie już wymagała od Ciebie kompromisów.

Volvo Car Częstochowa

ul. Jagiellońska 48
42-200 Częstochowa

recepcja@vccz.dealervolvo.pl

Zobacz również